Jun 26, 2021 Jäta sõnum

K: Mu poeg on 19 kuud vana ja tal on ainult neli hammast, kaks iga esihamba kohta. Kas see on normaalne?

A: Laste' hammaste areng on regulaarne, kuid iga inimese' geneetilised tegurid, elukeskkond ja toitumisseisund on erinevad, seega on suuri erinevusi.

Tavalistes oludes hakkas laps hammastama umbes 6 kuud pärast sündi ja umbes 2-aastaselt võis kasvatada 20 piimahammast.

Ka mõnede laste' hambad tärkavad hilja, umbes 1-aastased või esimesest hambast, kuid üldise uuringu käigus ei ole see ebanormaalne, et laste' hambad viivitavad tärkamisega 3 ~ 4 kuud on endiselt normaalne füsioloogiline nähtus.

Kui teil pole ikka veel [1] vanuseid hambaid, võib seda nimetada piimahammastuseks.

Piimahammaste hilinemise põhjuseid on palju, näiteks kaasasündinud rahhiit, madal sünnikaal ja enneaegsed lapsed, mis on põhjustatud alatoitumusest raseduse ajal. Seda täheldatakse tavaliselt ka hüpotüreoidismi või vähenenud kasvuhormooni sekretsiooni korral.

Kuid nende hammastega põhjustatud haigustega kaasnevad muud sümptomid, näiteks kaasasündinud rahhiit lisaks hilisele hambumusele, on pea deformatsioon, luu kõrvalekalded ja muud sümptomid.


Küsi pakkumist

whatsapp

Telefoni

E-posti

Küsitlus